در مقالات پیشین سایت به لامپ رشد گیاه و نکاتی که قبل از خرید آن بدانید پرداختیم . در این مقاله نیز قصد داریم کمی بیشتر به مقوله ی لامپ گل و گیاه پرداخته و شما را با چند نوع از آن آشنا کنیم. در ادامه به موضوعاتی همچون لامپ گل و گیاه چیست-لامپ سرپیچی رشد گیاه-وال واشر رشد گیاه-لامپ رشد گیاه پایه دار خواهیم پرداخت.

آیا شما هم از آن دسته از افرادی هستید که به انواع گل و گیاه و نگه داشتن آن ها در منزل علاقه دارید اما به دلیل نبود شرایط مناسب مثل عدم نور کافی در خانه از خرید و نگه داری آن ها منصرف شده اید؟ در سال های اخیر محصولی طراحی شده است که این مشکل را به راحتی برطرف می کند. تولید یک لامپ برای گیاهان که شرایط جوی رشد آن ها را در فضاهای کم نور محیا می سازد از نوآوری های بسیار برجسته و مورد توجه سال های اخیر بوده است . در ادامه به شرح انواع لامپ گل و گیاه شما خواهیم پرداخت.

لامپ گل و گیاه چیست

لامپ گل و گیاه که به نام لامپ رشد گیاه نیز مشهور است یک منبع نور شبیه سازی شده از نور خورشید است که جهت رشد گیاه و تقویت و تحریک فرایند فتوسنتز تولید شده است .
لامپ گل و گیاه قاعدتا باید ویژگی های نور خورشد را داشته باشد تا بتواند به جای آن برای گیاه نور ساطع کند. به این منظور طیف الکترومغناطیسی مناسبی را ایجاد می کند که به نور خورشید شبیه باشد و سبب ایجاد سبزینگی و رشد در گیاه می شود.

انواع لامپ گل و گیاه در مدل های متال هالید، سدیمی فشار بالا، فلورسنتی و ال ای دی به بازار عرضه می شوند که بهترین نوع آن ها لامپ ال ای دی می باشد . چراکه با صرف انرژی بسیار کمتری نور بسیار بیشتری تولید کرده و با تولید گرمای اضافی انرژی را هدر نمی دهند.

برای اینکه بدانید کدام لامپ برای فضای داخلی یا گیاه شما مناسب است باید ابتدا ویژگی های آن ها را مطالعه کنید. برای مثال لامپ رشد گیاه پایه دار برای گیاهانی که به طور مستقیم به نور احتیاج دارند مناسب است چراکه می توان نور لامپ رشد گیاه پایه دار را دقیقا روی گیاه مورد نظر تنظیم کرد. در ادامه به معرفی سه نوع از انواع مختلف لامپ گل و گیاه خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید.

لامپ سرپیچی رشد گیاه

قیمت سرپیچی رشدگیاه 12 وات

لامپ سرپیچی رشد گیاه در انواع مختلف با توان های گوناگون همچون لامپ سرپیچی رشد 7 وات یا لامپ سرپیچی 12 وات و لامپ سرپیچی 18 وات تولید و به بازار عرضه می شوند که می توانید برای سفارش این محصولات به بخش محصولات رشد گیاه سایت مراجه کرده، با قیمت های و ویژگی های آن ها آشنایی کامل پیدا کرده و محصول مورد نظر خود را خریداری فرمایید. این لامپ ها به سادگی با هر سرپیچی و در هر محلی قابل استفاده بوده و کاربردهای بسیاری می تواند برای شما داشته باشد.

لامپ های سرپیچی رشد گیاه معمولا دارای هیت سینکی هستند که قابلیت خنک کنندگی را به لامپ اضافه می کند. آن ها در انواع مختلف LED، COB و SMD موجود هستند. برای مثال گونه ای از لامپ گل و گیاه وجود دارد که تنها مختص گیاهان خاصی مانند ارکیده و کاکتوس مورد استفاده قرار می گیرد. به این صورت که در ساختمان داخلی این لامپ تکنولوژی COB استفاده شده است. این تکنولوژی کاری می کند که نور به صورت متمرکز روی گیاه مورد نظر شما ساطع شود.

وال واشر رشد گیاه

وال واشر رشد گیاه و انواع آن

وال واشر رشد گیاه یا لامپ خطی رشد گیاه یکی از محبوب ترین محصولات رشد گیاه در بین خریداران است. حتما از انواع مختلف آن همچون وال واشر خطی 12 واتLED-وال واشر خطی 18 واتLED-والواشر رشد گیاه -1 متری-36 وات در قسمت محصولات سایت دیدن فرمایید.

محبوبت این محصول دلایل زیادی دارد. اولا اینکه برای سطح بیشتری از گلدان های ردیفی کارایی دارد و قابلیت این را دارد که یک ردیف از گلدان ها را در خانه یا محل کار شما در معرض نور مناسب قرار دهد.

دوما اینکه وال واشر رشد گیاه به جز تامین نور برای رشد گیاهان در فضای کم نور می تواند به عنوان یکی از المان های نور پردازی خود فضای داخلی نیز به کاربرده شود.

لامپ رشد گیاه پایه دار

لامپ رشد گیاه پایه دار

لامپ رشد گیاه پایه دار به دلیل قابلیت تنظیم راحت آن در جهت مورد نظر از لامپ های رشد گیاه محبوب محسوب می شود. درواقع این لامپ از لحاظ ظاهری شبیه به یک چراغ مطالعه است . چراکه از یک پایه یا استند تشکیل شده و قسمت حباب آن معمولا توسط یک بخش فنری به پایه متصل می شود. به منظور اینکه قابلیت جا به جا شدن و تنظیم روی گیاه مورد نظر را داشته باشد.

در این مقاله سعی شد شما را کمی با محصولات گل و گیاه و کارایی آن آشنا کنیم. همچنین به سه مدل از لامپ های رشد گیاه و خصوصیات آن ها پرداختیم تا اگر قصد خرید لامپ برای گیاهان خود دارید بتوانید با اطلاعات بیشتر تصمیم درست را گرفته و لامپ درخور شرایط و نیاز خود را انتخاب کنید . با تشکر از همراهی همیشگی شما .